LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 10381054
*
nr 1038 1054
FLOOR LAMP
3-branched, metal, 1950s,
3-armad, metall, 1950-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday May 16 2016
at 19:31:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/5 22:27:55
1
450 kr
4/5 10:26:05
2
800 kr
5/5 08:35:20
3
600 kr
5/5 08:35:20
2
700 kr (Robot)
12/5 06:37:14
4
1.100 kr
14/5 12:01:50
5
1.000 kr
14/5 12:01:50
4
1.100 kr (Robot)
14/5 12:02:59
5
1.200 kr
16/5 19:15:31
1
1.300 kr
16/5 19:26:24
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor metall
-
1009 FLOOR LAMP
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:54
-
8185 FLOOR LAMP
Mässing/läder. Height: 127 cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 18:34
-
8040 FLOOR LAMPS
one pair. Height: 118cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 20:50
*
FLOOR LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1054
FLOOR LAMP
3-branched, metal, 1950s,
3-armad, metall, 1950-tal
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 1400 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
3/5 22:27:55 | 1 | 450 kr |
4/5 10:26:05 | 2 | 800 kr |
5/5 08:35:20 | 3 | 600 kr |
5/5 08:35:20 | 2 | 700 kr (Robot) |
12/5 06:37:14 | 4 | 1.100 kr |
14/5 12:01:50 | 5 | 1.000 kr |
14/5 12:01:50 | 4 | 1.100 kr (Robot) |
14/5 12:02:59 | 5 | 1.200 kr |
16/5 19:15:31 | 1 | 1.300 kr |
16/5 19:26:24 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor metall
-
1009 FLOOR LAMP
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:54 -
8185 FLOOR LAMP
Mässing/läder. Height: 127 cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 18:34 -
8040 FLOOR LAMPS
one pair. Height: 118cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 20:50